Kerhotoiminta syksyllä 2020

Naisten ja miesten kerhot

kokoontuvat samanaikaisesti torstaisin klo 14 Mäntymäellä. Naisten kerhoa vetää Annikki Luoma ja miesten kerhoa Hannu Hartala.

Kokoontumispäivät syyskaudella:
to 10.9. yhteinen naisten ja miesten kokous
aiheena edunvalvontavaltuutus
to 22.10.to 12.11.

Muistikerho

kokoontuu pääsääntöisesti torstaisin klo 13 Mäntymäellä. Kerhossa kehitetään muistia mielenkiintoisilla tehtävillä. Kerhon vetäjinä Riitta Ristolainen ja Risto Sirola.

Kokoontumispäivät syyskaudella:
to 17.9.to 8.10. 
omat maskit
mukaan, ei
kahvitarjoilua!
to 29.10.to 19.11.
Kevään muistikerhon etäkysymykset ja 
vastaukset löydät tämän sivun alaosasta.

Kävelykerho

starttaa tiistaisin klo 12 Mäntymäeltä ja reippailee noin tunnin ajan. Kerhoa vetää Kari Halme.

Reippailupäivät syyskaudella:
ti 8.9.ti 29.9.ti 27.10.ti 10.11.
ti 24.11.ti 1.12.ti 15.12.

Lounaskerho

Kun kerta syödään niin syödään yhdessä ja maistellaan eri ravintoloiden makuja Pekka Ruotsalaisen johdolla klo 13. Lounaspaikat ilmoitetaan myöhemmin nettisivullamme ja Facebookissa.

Lounaspäivät syyskaudella:
ti 1.9.ti 6.10. peruutettuti 3.11.ti 8.12.

Kirjakerho

Kirjallisuuskerhoa vetävät kaunokirjallisuuden osalta Lea Sirola ja tietokirjallisuuden osalta Mikko Anttila. Kerho kokoontuu Tuusulan pääkirjaston Laura-salissa klo 11–13.

Lukupäivät syyskaudella:
ke 9.9. (tieto)ke 14.10. (kauno)ke 11.11. (kauno)
ke 2.12. (tieto)

Keilakerho

Keilakerhoa vetää vetää Erkki Helminen ja se keilailee Tuus´ Keilaan radalla Sulantie 24:ssä klo 14. Tervetuloa kaikki mukaan!.

Keilailupäivät syyskaudella:
ke 2.9.ke 7.10. peruutettuke 4.11.ke 2.12.

Senioritanssi

Senioritanssin askeleihin sinut johdattaa Lea Sirola Mäntymäellä. Tervetuloa viihtymään tähän uuteen kerhoon!

Tanssipäivät syyskaudella:
to 29.10.to 19.11.

Kerhon vetäjien yhteystiedot:

Naisten kerho
Annikki Luoma, puh. 040 841 3101, annikki.luoma@elisanet.fi Miesten kerho
Hannu Hartala, puh. 040 742 9484, hannu.hartala@kolumbus.fi
Muistikerho 
Riitta Ristolainen, puh. 045 273 3801, riitta.ristolainen@fimnet.fi ja Risto Sirola, puh. 045 123 1299, risto.sirola@netti.fi
Kävelykerho 
Kari Halme, puh. 040 865 7544, halme.kari@outlook.com
Keilakerho
Erkki Helminen, puh. 040 057 7345, erkki.helminen@kolumbus.fi
Kirjakerho, tietokirjallisuus 
Mikko Anttila, puh. 040 045 7278, mikko.anttilaa@gmail.com
ja kaunokirjallisuus Lea Sirola, puh. 040 043 6398, lellu.sirola@gmail.com
Lounaskerho 
Pekka Ruotsalainen, puh. 040 581 1231, pekkaruotsalainen4@gmail.com
Senioritanssi 
Lea Sirola, puh. 040 043 6398, lellu.sirola@gmail.com