Kerhotoiminta talvi-kevätkaudella 2021

Naisten ja miesten kerhot

kokoontuvat samanaikaisesti torstaisin klo 14 Mäntymäellä. 
Naisten kerhoa vetää Annikki Luoma ja miesten kerhoa Hannu Hartala.

Naisten kerhon huhtikuun kokous korvataan kerholaisten tutustumiskäynneillä 19.–23.4. Senior Shopin pop up -myymälässä 
Hyrylän ostoskeskuksessa. (Huom. Uusi aika)
Miesten kerho to 22.4. klo 14. Teams-linkki tulossa.

Muistikerho

kokoontuu pääsääntöisesti torstaisin klo 13 Mäntymäellä. Kerhossa kehitetään muistia mielenkiintoisilla tehtävillä. Kerhon vetäjinä Riitta Ristolainen ja Risto Sirola.

Kokoontumispäivät talvi-keväkaudella:

to 28.1.*to 11.2.*to 25.2.*to 11.3.to 25.3.
to 15.4.*Ètänä, katso tehtävät ja vastaukset alta.

Torstain 25.2.2021 tehtävät, vastaukset näet su 28.2.2021

Torstain 11.3.2021 tehtävät, vastaukset näet su 14.3.2021

Torstain 25.3.2021 tehtävät, vastaukset näet su 28.3.2021

Kävelykerho

starttaa tiistaisin klo 12 Mäntymäeltä ja reippailee noin tunnin ajan. 
Kerhoa vetää Kari Halme.

Reippailupäivät talvi-kevätkaudella:

ti 12.1.ti 26.1.

ti 9.2.

ti 23.2.ti 9.3.

ti 23.3.

ti 13.4.ti 27.4. Varuskuntapolku
ti 11.5. klo 14 Korttelisuunnistus

Lounaskerho

Kun kerta syödään niin syödään yhdessä ja maistellaan eri ravintoloiden makuja Pekka Ruotsalaisen johdolla klo 13. Lounaspaikat ilmoitetaan myöhemmin nettisivullamme ja Facebookissa.

Lounaspäivät talvi-kevätkaudella:

LOUNASTAPAAMISET PERUTTU TOISTAISEKSI!

Kirjallisuuskerho

Kirjallisuuskerho kokoontuu keskiviikkoisin vetäjinä Lea Sirola (Kauno) ja Mikko Anttila (Tieto).
Tietokirjaryhmä kokoontuu ke 14.4. klo 11 etänä, aiheena Hiski Haukkalan kirja ”Suuren pelin paluu”
Kaunokirjryhmä ke 12.5. kirjana Raija Orasen ”Toinen mies”..

Keilakerho

Keilakerhoa vetää vetää Erkki Helminen ja se keilailee Tuus´ Keilaan radalla Sulantie 24:ssä klo 14. Tervetuloa kaikki mukaan!.

Keilailupäivät talvi-kevätkaudella:

KEILAILUT PERUTTU TOISTAISEKSI!

Senioritanssi

Senioritanssin askeleihin sinut johdattaa Lea Sirola Mäntymäellä torstaisin klo 14. Tervetuloa viihtymään tähän uuteen kerhoon!

SENIORITANSSIT TALVI-KEVÄTKAUDELLA PERUTTU!

Kerhon vetäjien yhteystiedot:

Naisten kerho
Annikki Luoma, puh. 040 841 3101, annikki.luoma@elisanet.fi Miesten kerho
Hannu Hartala, puh. 040 742 9484, hannu.hartala@kolumbus.fi
Muistikerho 
Riitta Ristolainen, puh. 045 273 3801, riitta.ristolainen@fimnet.fi ja Risto Sirola, puh. 045 123 1299, risto.sirola@netti.fi
Kävelykerho 
Kari Halme, puh. 040 865 7544, halme.kari@outlook.com
Keilakerho
Erkki Helminen, puh. 040 057 7345, erkki.helminen@kolumbus.fi
Kirjakerho, tietokirjallisuus 
Mikko Anttila, puh. 040 045 7278, mikko.anttilaa@gmail.com
ja kaunokirjallisuus Lea Sirola, puh. 040 043 6398, lellu.sirola@gmail.com
Lounaskerho 
Pekka Ruotsalainen, puh. 040 581 1231, pekkaruotsalainen4@gmail.com
Senioritanssi 
Lea Sirola, puh. 040 043 6398, lellu.sirola@gmail.com